O nas

Jesteśmy Spółką w Grupie Kapitałowej VOTUM S.A., która jest liderem rynku odszkodowawczego. Działamy na terenie całej Polski, posiadamy także spółki zależne na terenie Ukrainy i Czech, której oddziały znajdują się na Słowacji oraz Węgrzech.

Naszą specjalizacją jest pozyskiwanie odszkodowań na rzecz klientów za szkody rzeczowe (szkoda całkowita, szkoda częściowa, utrata wartości handlowej pojazdu) objęte systemem ubezpieczeń obowiązkowych. Nasza pomoc obejmuje wsparcie merytorycznie, techniczne.


Odszkodowanie z OC sprawcy – co obejmuje?

Z naszego doświadczenia wynika, że osoby, które występują o odszkodowanie z OC sprawcy, najczęściej zgłaszają szkody rzeczowe polegające na uszkodzeniu lub zniszczeniu pojazdu, a także odzieży i bagażu. Warto pamiętać, że świadczenia można otrzymać również jako rekompensatę za szkody majątkowe związane z kosztami poniesionymi za holowanie pojazdu, wynajem samochodu zastępczego oraz zapłatę za parking dla zniszczonego samochodu.

Szkody, które powstały na skutek kolizji czy wypadku drogowego mogą być częściowe lub całkowite. Bywa, że wycena tych pierwszych jest zaniżana przez ubezpieczyciela, a z kolei w przypadku szkód całkowitych wartość wraku pojazdu jest czasem zawyżana – wszystko po to, by zakład ubezpieczeń mógł wypłacić jak najmniejsze odszkodowanie z OC sprawcy. Naszą rolą jest zapobieganie tego typu sytuacjom, doradzanie klientom, którzy starają się o wypłatę świadczeń i pomoc w uzyskaniu sprawiedliwej rekompensaty.

Podejrzewasz zaniżenie odszkodowania?

Na podstawie analizy przypadków, którymi zajmowaliśmy się w pierwszej połowie 2018 roku, szacujemy, że aż 98 proc. osób poszkodowanych, otrzymało od ubezpieczyciela zaniżone odszkodowaniez OC sprawcy, w sytuacji, gdy wysokość odszkodowania została ustalonat na podstawie kosztorysu naprawy wykonanego przez ubezpieczyciela OC sprawcy. Suma, która została im wypłacona była pomniejszona o ponad co najmniej 200 zł w stosunku do odszkodowania oszacowanego przez rzeczoznawcę majątkowego na zlecenie VOTUM S.A. Dopłat Powypadkowych S.A., wg systemów AUDATEX lub InfoEkspert Plus – to dowodzi, że zbyt niskie wyceny odszkodowań nie należą do rzadkości. Sprawdź, czy dotyczy to również Ciebie!

Ubieganie się o odszkodowanie z OC sprawcy może być długotrwałym procesem, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów stworzyliśmy usługę dopłaty do odszkodowania, dzięki której nabywamy od właściciela pojazdu, który został uszkodzony przez innego kierującego, niezaspokojone jeszcze wierzytelności z tytułu poniesionej szkody majątkowej w pojeździe, wypłacając mu dodatkowe pieniądze. Dzięki temu nie musi on przechodzić przez skomplikowane postępowanie odszkodowawcze i może szybko otrzymać należne mu pieniądze.

Jak ubiegać się o odszkodowanie

Jeżeli masz powody przypuszczać, że otrzymałeś zbyt niskie odszkodowanie, możesz zgłosić się do nas i skorzystać z dopłaty albo skierować sprawę na drogę sądową. To ostatnie rozwiązanie wiąże się jednak z pewnym ryzykiem – nie wiadomo jaki będzie wynik procesu sądowego i czy nie narazisz się na jeszcze większe koszty związane z jego opłaceniem. Zgłoś się do nas i porozmawiaj z naszym doradcą prawnym. Razem na pewno uda się znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

Zadzwoń

Zadzwoń Zadwoń 71 302 44 20
lub wypełnij formularz

strzałka góra
oddzwonimy

Bezpłatna weryfikacja
możliwości uzyskania
odszkodowania

strzałka góra
bezpłatna wycena

Kompletowanie
dokumentacji

strzałka góra
wnosimy roszczenia

Zgłoszenie roszczeń
do zakładu
ubezpieczeń

strzałka góra
wypłata odszkodowania

Decyzja
zakładu ubezpieczeń

Kontakt

Dopłaty Powypadkowe S.A,
al. Wiśniowa 47,
53-126 Wrocław

71 302 44 20

biuro@doplatypowypadkowe.pl

Napisz do nas

Bezpłatna analiza